Διενέργεια προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) και υγειονομικών εξετάσεων για την εισαγωγή στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος, στις Στρατιωτικές Σχολές, στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος, στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας και στις Ακαδημίες Εμπορικού Να

Γράφτηκε από τον/την Κέρος Ιωάννης. Posted in Τα νέα μας

Ενημερώνουμε τους/τις υποψήφιους/ες των Πανελλαδικών Εξετάσεων ότι η διενέργεια των προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) και υγειονομικών εξετάσεων για την εισαγωγή υποψηφίων στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος, στις Στρατιωτικές Σχολές, στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος, στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας και στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού, έτους 2024, προγραμματίζεται για την περίοδο Μαρτίου-Απριλίου 2024.

Όσον αφορά τις ακριβείς ημερομηνίες διεξαγωγής των ΠΚΕ των παραπάνω υποψηφίων καθώς και τις λοιπές λεπτομέρειες, θα καθορισθούν με τις σχετικές προκηρύξεις των αρμόδιων Υπουργείων.

Η παρούσα ανακοίνωση δημοσιεύεται προκειμένου να ενημερωθούν οι μαθητές και οι απόφοιτοι που ενδιαφέρονται για εισαγωγή στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος, στις Στρατιωτικές Σχολές, στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος, στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας και στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 467 guests και κανένα μέλος